Dobrowolny dój

Decydując się na robota udojowego, należy pamiętać, że podawanie koncentratu do robota lub dodatkowo do stacji paszowej ma bardzo duże znaczenie.

Każdy, kto wcześniej pracował z TMR’em, musi odpowiednio go zbilansować i skarmiać największą część skoncentrowanej paszy za pomocą wyżej wymienionych systemów. Jest to bardzo ważne, ponieważ krowy mają być „zwabione” do robota udojowego.

Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości, bogate w walory smakowe składniki, takie jak kukurydza, pszenica, wysłodki, melasa lub mieszankę energetyczną aby zwiększyć liczbę udojów.

Zdrowotność racic

Kluczową cechą stada jest zdrowie racic. Krowy muszą dobrowolnie docierać do stanowisk udojowych. Tylko zdrowe krowy chętnie do nich podchodzą. Jeśli podczas doju występują problemy z racicami, należy zdiagnozować przyczynę:

  • Czy korytarze są antypoślizgowe?
  • Czy korytarze są wystarczająco szerokie?
  • Czy wśród zwierząt nasilają się walki o hierarchię?
  • Czy mamy do czynienia z kwasicą żwacza?
  • Czy zawartość minerałów jest odpowiednia?

Wspierany jest tutaj nasz program pasz mineralnych z pakietem „Keragen”, który charakteryzuje się doskonałym składem, takim jak organiczne pierwiastki śladowe, witaminy z grupy B (częściowo strawne w żwaczu), biotyna i Se-protect.

Nie zaczynaj zbyt intensywnie

Krowa pobiera duże ilości paszy, dlatego należy zwiększać koncentraty powoli i nie robić tego zbyt intensywnie w pierwszych dniach. W praktyce udowodniono codzienny wzrost ilości koncentratu w ilości od 250 do 300 g / zwierzę / dzień. Jednakże należy uważać na kwasicę żwacza. Aby jej zapobiec, JOSERA oferuje Multibuffer Plant, jako bufor żwacza, który stabilizuje wartość pH w żwaczu za pomocą wybranych substancji buforujących. Innym produktem, który można zastosować, jest DairyPilot, który składa się z drożdży i witamin z grupy B do stymulacji i buforowania żwacza,
co zapewnia również znacznie lepsze wykorzystanie paszy.

TMR niemożliwy – co robić?

Jak już wspomniano, automatyczny system dojenia ma na celu zachęcenie zwierząt osobnymi dodatkami do koncentratu. Z tego powodu niektóre firmy rezygnują z systemu żywienia TMR.

W codziennej praktyce powszechne są tak zwane ulepszone racje mieszane, które są zwykle zaprojektowane tak, aby były energetycznie do wydajności mleka około 6-7 l poniżej średniej wydajności  stada. Na przykład: stado daje 32 kg mleka dziennie. Teraz interpretujesz mieszaną dawkę przy stole do karmienia dla dziennej wydajności mleka wynoszącej 25 – 26 kg. Reszta energii musi wynikać z koncentratu pochodzącego z robota lub z oddzielnego stanowiska paszowego.

Streszczenie

  • Regularna kalibracja urządzeń
  • Stosowanie smacznej i zmineralizowanej paszy, np. melasy, kukurydzy, soi
  • Zwracanie uwagi na szybkość degradacji i szybkość degradacji koncentratów ( kwasicy )
  • Zrównoważone skarmianie koncentratami
  • Unikanie dużych zmian w koncentratach
  • Skarmianie tą samą paszą każdego dnia; Krowy nie lubią zmian
  • Zbyt duża zawartość składników odżywczych i zbyt dużo energii w paszy wpływa na liczbę udojów
  • Zwróć uwagę na mineralizację opartą na potrzebach (np. mineralizację skoncentrowanej paszy za pomocą JOSERA Kraft-Mix )
  • Tylko witalne krowy odpowiednio funkcjonują!
Szukałem innego tematuWcale nie pomocneMniej pomocneRaczej pomocneBardzo pomocne (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Możesz być także zainteresowany:

Karmienie cieląt mlekiem?

W okresie zasuszenia i laktacji krowy mleczne są często leczone antybiotykami. Penicylinę stosuję się zwykle w połączeniu z aminoglikozydami i cefalosporynami.

Żywienie cieląt zimą

Zimna pogoda, śnieg i mróz mogą być obciążeniem dla organizmu cielęcia. Utrzymanie cieląt w zimie jest znacznie bardziej wymagające niż w pozostałej części roku.


Kontakt z firmą Josera

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Im dokładniej określisz co Cię interesuje, tym szybciej będziemy mogli Ci pomóc. Napisz do nas!

 
 
Infolinia czynna od godz. 7:00-16:00
+48 61 44 44 730