VitalTrunk jako dodatek pełnego mleka dla cieląt

Cielęta mają wysokie zapotrzebowanie na witaminy i pierwiastki śladowe we wczesnej fazie odchowu, samo mleko pełne nie pokrywa go w pełni. Dlatego zalecamy uzupełnianie zawartości tych składników za pomocą suplementu VitalTrunk. Dzięki temu od samego początku wzmacniamy układ odpornościowy młodych zwierząt.

Dawkowanie: 20g JOSERA VitalTrunk na każdy 1 litr mleka pełnego.

Niedobory pierwiastków śladowych w mleku pełnym
Zawartość w kg SM Mleko pełne Rekomendowana zawartość
Żelazo mg/kg 2 100
Cynk mg/kg 35 80
Mangan mg/kg 0,2 70
Miedź mg/kg 0,5 8
Selen mg/kg 0,15 0,4
*zawartość w preparacie mlekozastępczym

VitalTrunk jako napój elektrolitowy dla cieląt

Biegunki są bardzo częstym problemem w odchowie cieląt. Wynikająca z tego utrata wody i elektrolitów powoduje zakwaszenie krwi, co może w szybki sposób doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Oprócz witamin i pierwiastków śladowych, VitalTrunk zawiera również bardzo ważne elektrolity, które rekompensują utratę sodu, potasu i chloru. Ponadto glukoza zawarta w produkcie zapewnia cielęciu szybko dostępną energię. Ważne jest, aby w czasie biegunki nie przerywać pojenia cielęcia preparatem mlekozastępczym lub mlekiem pełnym. Pójło z VitalTrunk należy podawać pomiędzy standardowymi odpojami w ilości co najmniej 2 litrów

Dawkowanie: 40g JOSERA VitalTrunk na 1 litr wody

Zawartość elektrolitów w litrze gotowego pójła
Sód 1,8g
Potas 0,5g
Chlor 2,4g

VitalTrunk jako pójło poporodowe dla krów

Ze względu na duże zmiany metaboliczne i hormonalne moment wycielenia jest jednym z krytycznych okresów w życiu krów mlecznych. Jednocześnie podczas porodu obserwuje się wysoką utratę wody z organizmu. Aby wesprzeć metabolizm krowy i zrekompensować utratę płynów w odpowiednim czasie, zalecamy podanie krowie pójła składającego się z 500 g VitalTrunk rozpuszczonego w 20 litrach ciepłej wody jako bezpośrednio po wycieleniu. W następnej kolejności należy zapewnić zwierzęciu nielimitowany dostęp do świeżej wody.

Dawkowanie: 500g JOSERA VitalTrunk na litr ciepłej wody

Obejrzyj wideo na temat naszego produktu JOSERA VitalTrunk!

Szukałem innego tematuWcale nie pomocneMniej pomocneRaczej pomocneBardzo pomocne (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

Możesz być także zainteresowany:

Aplikacja

Idea inteligentnego domu, inteligentnych miast, inteligentnych/autonomicznych samochodów wyznacza kierunki dzisiejszego rozwoju.

AMS – jak ważne jest żywienie?

Po rozważeniu konwencjonalnej hali udojowej lub automatycznego dojenia coraz więcej rolników decyduje się na użycie robota udojowego.


Kontakt z firmą Josera

Potrzebujesz szczegółowych informacji? Im dokładniej określisz co Cię interesuje, tym szybciej będziemy mogli Ci pomóc. Napisz do nas!

 
 
Infolinia czynna od godz. 7:00-16:00
+48 61 44 44 730